قوانین دیبا سرور

Saturday, December 27, 2014

سلام و عرض ادب خدمت تمامی مشتریان عزیز دیبا سرور

اطلاعات تماس :
دیبا سرور جهت تماس با شما، نياز دارد كه همواره مشخصات شما مندرج در فرم سفارش، مانند آدرس محل، تلفن تماس و ايميل شما را در اختيار داشته باشد. لذا ضروري است كه متقاضي در صورت تغيير مشخصات خود، موارد جديد را هرچه سريعتر به دیبا سرور اطلاع دهد در غير اين صورت دیبا سرور هيچ مسئوليتي را در اين رابطه نمي پذيرد.

سرویس هاست :
دیبا سرور حد اكثر تا 24 ساعت پس از سفارش،پلان هاست توسط شما و واريز وجه به حساب اكانت شما را آماده سازي نموده و اطلاعات آن را به آدرس ايميل شما ارسال خواهد نمود.

سرویس دامنه :
دیبا سرور از 24 تا 72 ساعت بعد از سفارش دومين و واريز وجه توسط شما ، دومين مورد نظر شما را به ثبت خواهد رساند ولي مسؤليتي در رابطه با تاخير در ست شدن Name server ها به عهده نميگيرد.

با توجه اینکه دامین ها با پسوند .ir در سایت نیک به نام خودتان ثبت شود باید خود اقدام به ثبت نیک هندل نمایید و پس ازثبت و تایید دامین از طرف وب سایت رسمی ثبت دامنه درخواست پرداخت را به بخش مالی اعلام نمایید.

چنانچه به علت ارسال آدرس اشتباه دومين شما مسدود شود دیبا سرور مسؤليتي به عهده نميگيرد.پس همیشه شما موظف هستید طبق قانون ICANN اطلاعات دومین خود را درست و به روز نگهداری کنید.

تهیه نسخه پشتیبان :
• به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و فایلها با خود خریداران بوده و همه خریداران می بایست پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای شرکت نگهداری نمایند. 
• در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ هیچگونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و شرکت در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.
• بک آپ گیری از سایت هایی که حجم آن ها بیش از 10 گیگابایت شده باشد انجام نخواهد شد و این گونه سایت ها بایستی به صورت جداگانه بک آپ خود را تهیه کنند. 
• مسئولیت بکاپ گرفتن در سرویس های سرورهای اختصاصی و مجازی صرفا به عهده خود خریدار می باشد و شرکت در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.
• شرکت جهت امنیت بیشتر، از کلیه فایلهای خریداران بصورت هفتگی نسخه پشتیبان تهیه می کند. امکان ارائه نسخه پشتیبان پس از انسداد سرویس به دلیل عدم تمدید وجود نخواهد داشت و در صورت نیاز به اطلاعات ، تنها با تمدید سرویس امکان ارائه نسخه پشتیبان وجود خواهد داشت قبل از تمدید از وجود نسخه بک آپ خود مطلع شوید.
• نسخه پشتیبان از بانک اطلاعاتی ms sql server بصورت هفتگی گرفته می شود و یک هفته نگهداری می شود. شرکت تعهدی نسبت به صحت و کارکرد این نسخه ها ندارد.
• تمام نسخه های پشتیبان بر روی محلی خارج از دسترسی خریدار نگهداری می شودشرکت تعهدی نسبت به ارائه رایگان داده های موجود در آرشیوهای خود به خریدار ندارد.

انقضاء و تمدید سرویس :
سررسید سرویس ها پیش از تاریخ تمدید به کاربران توسط ایمیل و پیامک و ایجاد فاکتور اطلاع داده خواهد شد که سرویس های سالانه پس از 30 روز و سرویس های ماهانه حداکثر پس از 7 روز از سرورها حذف خواهد شد.

بازگشت هزینه :
• برگشت وجه تنها در صورتی امکان پذیر است که سرویس ارائه شده دارای نقص و یا مشکل باشد 
• بعد از پرداخت هزینه به هیچ عنوان در صورت پشیمانی مشتری وجه پرداخت شده قابل برگشت نمیباشد 
• سایتهایی که بدلیل تخلف مسدود میشوند (ارسال انبوه ایمیل یا اسپم دادن ، استفاده از لیچر ، مصرف بالای منابع ناشی از غیر استاندارد بودن پلتفورم سایت و ...) به هیچ عنوان هیچ وجهی به آنها قابل برگشت نمیباشد .
• از پیام دادن و تیکت زدن در این زمینه جدا خودداری نمایید .

باتشکر مدیرت دیبا سرور